מבנה הבריאה והיקום לפי תודעת העל

מאמר קצר זה בא לתת את נקודת המבט של תודעת העל לגבי מבנה הבריאה והיקום. תודעת העל היא מעין המחשב הקוסמי המרכזי בבריאה שבו נאגר כול המידע ומסקנות ההתפתחות של כול אלה שהיו וחוו את הבריאה מתחילתה, כולל בני האנוש לדורותיהם. תודעת העל הקדישה מספר מפגשים לנושאי אסטרופיזיקה. מאמר זה אינו "מדעי" בהיבט המקובל של המילה. עם זאת הוא יכול לתת גם לאנשי מדע פרספקטיבה והבנה אחרת לגבי התיאוריות הקיימות כיום. שילבנו במאמר גם ציור סכמתי של מבנה הבריאה להמחשה טובה יותר.

ההסבר המקובל כיום על תחילתו של היקום מתבסס על תיאוריית המפץ הגדול. בנקודת זמן לפני כ 14 מיליארד שנים התרחשה התפוצצות אדירה מנקודה אחת שבה אנרגיה וצפיפות החומר היו אין סופיים. מאז היקום הולך ומתפשט כשבמהלכו הוא גם מתקרר. כוכבים וגלקסיות נוצרו ונוצרים כול הזמן. ההערכה של אנשי מדע שהיקום בו אנו נמצאים מורכב מ-כמאה מיליארד גלקסיות כאשר בכול גלקסיה יש כמאה מיליארד כוכבים. דהיינו מספרים בלתי נתפסים מבחינתנו.

הדעה הרווחת במדע שהיקום אינו שוכן בתוך איזה מרחב ריק גדול יותר ומתפשט לתוכו. כלומר, היקום עצמו מתפשט במהירות עצומה כשהוא נושא עימו את הכוכבים והגלקסיות תוך כדי התפשטותו. המדע כיום טוען שהיקום הענק מורכב מחומר אפל ואנרגיה אפלה בהיקף של כ- 96% מכלל היקום. הכוכבים והגלקסיות המוארות מהוות רק כ- 4% בלבד מכלל היקום. המדע לא יודע להגדיר את התפקיד של החומר האפל שהוא עדיין מסתורי בעיניו. חלק מהתיאוריות מייחסות לאנרגיה האפלה את הכוח הדוחף להתפשטותו המואצת של היקום. בנוסף, ישנן סברות שהחומר האפל הוא החומר שממנו נוצרים הגלקסיות והכוכבים.

 

 

הסבר תודעת העל לגבי מבנה הבריאה

היקום שאנחנו רואים דרך מערכות הטלסקופים הוא חלק קטן מתוך בריאה גדולה ועצומה. ישנם חלקים גם ביקום שלנו שהעין האנושית והמכשור הקיים לא מסוגלים לראות ולהבחין, לפחות לא בשלב זה. עם זאת לשמחתנו המדע כל הזמן מתפתח ומגלה עוד טפח ועוד טפח.

הבריאה הנוכחית היא בריאה מספר 12. לפניה היו 11 בריאות. בריאה זו הגיעה כבר למחצית דרכה. חשוב להדגיש ולהבין שהזמן הבריאתי שונה לחלוטין מהזמן הארצי הליניארי שלנו. כאשר הבריאה הנוכחית תתכנס ותיסגר מיד תפתח בריאה חדשה. לכול בריאה יש נושא מרכזי שאותו היא חוקרת ולומדת וממנו נגזרים נושאי משנה רבים. הבריאה שלנו חוקרת את המתנדים והרטטים של היסודות האנרגטיים של האש האוויר המים והאדמה, החיבורים והצרופים השונים ביניהם. זו גם הסיבה להימצאות של כול כך הרבה גלקסיות, כוכבים וערפיליות. הבריאה בודקת וחוקרת את כול האפשרויות וההסתברויות שיכולות להתקיים בחיבורים ובצירופים השונים בין היסודות. כול כוכב מהווה מעין מעבדת ניסוי. כדור הארץ חוקר את ההדהוד הסופי של האנרגיה בחומר באמצעות עולם החי הצומח והדומם ובאמצעות בני האדם הבנויים בהרכב היסודות הייחודי שבהם. הרבה מאוד מים ואדמה המבטאים את עולם הרגש על גווניו הרבים, העשייה והמימוש. רובו המכריע של היקום מורכב מכוכבים שהטמפרטורות שם עצומות להחריד או נמוכות להקפיא או ברמות ביניים שונות. ברובם הם תרכובות של גזים לוהטים ואבק כוכבים. אלה הם מעבדות הניסוי במינונים, בצירופים ובהרכבים השונים של היסודות שהבריאה לומדת וחוקרת.

הבריאה הנוכחית הוקמה ע"י שדה האינטליגנציה המואר. שדה זה הוא חיבור של שדות אנרגיה מוארים עצומים בעלי מאפיינים שונים שחברו לצורך הקמת הבריאה. שדה האינטליגנציה הוא בעל תודעה, שכל וחוכמה אין סופיים. שדה האינטליגנציה יצר את המרחב הריק הבנוי משני קונוסים המחוברים בצד הרחב שלהם. בתוכו מתפתחת הבריאה. להלן ציור סכמתי כללי מאוד המתייחס למבנה הבריאה.

בציור הסכמתי אנחנו רואים שבכול צד של קונוס ישנו פתח. פתח זה נקרא חור לבן. להבדילו מחור שחור שעליו נרחיב במספר מילים בהמשך. הבריאה הנוכחית היא בריאה דו – קוטבית כלומר היא מאופיינת בצד חיובי ובצד שלילי. (פלוס ומינוס). היא בודקת את כול האפשרויות שבחיבורי היסודות משני הקצוות של הסקאלה: חיובי ושלילי, גבר אישה, חום וקור, אהבה ושנאה, שולט ונשלט, מפלה וניצחון וכדומה.

שדה האינטליגנציה ממיר את האנרגיה הגולמית הזו לחומר ייעודי לצורכי הבריאה. הוא הופך אותו לאנרגיה דו קוטבית שהוא חומר אנרגטי המותאם לצורכי הבריאה. לכן החומר האפל המהווה כ- 96% מכלל היקום שלנו אינו דומה כלל במאפיינים שבו לשדות החושך הנמצאים מחוץ לבריאה. החומר האפל ביקום שלנו הוא אחרי שעבר שינוי והתמרה של שדה האינטליגנציה והוכנס לבריאה דרך החור הלבן. יש לו תפקיד מכריע בשימוש של האנושות בו.

תחילת פעילות הזרמת החומר משדות החושך לתוך הבריאה היא מעין הפעלת משאבות ענק השואבות אנרגיה משדות החושך, התמרתן, והכנסתן לתוך הבריאה. תחילת פעילות השאיבה היא המפץ הגדול כפי שהמדע תופס את תחילת הבריאה והיקום.

הבריאה היא מערכת סגורה ונעה בתוך שדות החושך כמו שחללית נעה בחלל. למרות הגודל העצום של הבריאה היא עדיין נקודה קטנה בתוך מרחבי האין סוף של שדות החושך. שדה האינטליגנציה לא מפסיק לרגע להזרים ולהתמיר אנרגיה משדות החושך לתוך הבריאה. הצד החיובי הפלוס של שדה האינטליגנציה דואג להתפשטות של הבריאה עד לנקודה הגבוהה שבחיבור שבין שני הקונוסים, נקודה A בציור. מאותה נקודה נכנס לפעולהה שדה האינטליגנציה המוגדר כשלילי כמינוס שבצד השני. בתקופה מסוימת שאנחנו עדיין בתוכה פועלים שני שדות האינטליגנציה החיובי והשליליי ביחד. שניהם מכניסים ומתמירים אנרגיה גולמית משדות החושך לתוך הבריאה. בשלב מסוים שדה האינטליגנציה שבצד החיובי יפסיק את פעולתו ויישאר רק שדה האינטליגנציה שבצד השלילי המינוס. שדה זה יאיץ עוד יותר את תהליך ההתכנסות והצמצום של הבריאה לקראת סגירתה.

בסופו של תהליך הבריאה תהפך לכדור אור המורכב מכול מאגר הנתונים של כול הליבות / התודעות / הנשמות שהיו בבריאה וכן מהידע ומהמסקנות של הלימוד וההתפתחות שהיו בבריאה זו. מעין דיסק אנרגטי המכיל את הכול, למעט החומר (הגלקסיות והכוכבים) שהוחזר לשדות החושך שמחוץ לבריאה בתהליך הצמצום. ברגע ההתכנסות והסגירה הסופית תפתח מיד הבריאה החדשה מספר 13.

בציור הסכמתי נקודות B,C הם היקום המתפשט במהירות כפי שהוא מובן ע"י המדע כיום. בפועל הבריאה החלה מזה אלפי שנים ארציות את תהליך ההתכנסות והצמצום. זו הסיבה שאנשי מדע רואים האצה מהירה בהתפשטות היקום. באמצעות הטלסקופים העומדים לרשותנו כיום אנחנו מסוגלים לראות רק בקו ישר. אנחנו לא יכולים לראות מעבר ל"גבעה" שבנקודה A. בפועל הכוכבים שנעלמים מהעין ולא רואים אותם יותר דרך הטלסקופים שלנו הם עוברים לצד השני של הקונוס, כחלק מתהליך ההתכנסות והצמצום של הבריאה.

תודעת העל מתייחסת גם לתופעת "הסופר נובות" ולחורים שחורים. תודעת העל מאמתת את ממצאי המדע שאומר שכאשר כוכב ענק מתפוצץ, סופרנובה, הוא יוצר חור שחור. חורים שחורים משמשים בין היתר גם כמאווררים ענקיים להוצאת החום האדיר שנוצר בתוך הבריאה. לדברי תודעת העל, כאשר מתרחשת סופר נובה זוהי מעבדת ניסוי אשר סיימה את פעילותה. כול מעבדה כזו היא ייחודית מאחר והיא בודקת צירוף מסוים במבנה ובהרכב היסודות.

בתהליך ההתכנסות והצמצום תופעת הסופר נובות תואץ כחלק מהוצאת החומר חזרה לשדות החושך. בתום התהליך הזה נשארת הבריאה ככדור אור בעל מודעות ואינטליגנציה אין סופיים ומצטרפת ל-11 כדורי האור של הבריאות הקודמות שהסתיימו. גוף זה משמש כמעין "מועצת מנהלים" של כול בריאה שקמה ומלווה אותה משלב הגדרת הנושא המחקרי, ההקמה, הפעילות השוטפת ועד לשלב הסגירה. בבריאה הנוכחית מועצה זו מורכבת מ-11 הבריאות הקודמות. היא ממוקמת בתוך הבריאה במרכזה.

אורך הזמן הארצי של תהליך ההתכנסות והצמצום לא ידוע אך הוא יהיה קצר בהרבה מזה שבתהליך ההתרחבות שבקונוס הראשון, שהחל מאז המפץ הגדול לפני 14 מיליארד שנים.

חיה ארגמן, לימודי העל

050-5942740​